Markalarımız – Fike

1960 tan bugüne söndürme sistemleri konusunda lider firmalardan biri olan FIKE, endüstriyel, evsel ve özel uygulamalar da dahil olmak üzere temiz gazlı söndürme sistemleri konusunda güvenli, verimli, kolay kullanım, insan sağlığına zararsız ve çevreye duyarlı çözümler sunar.
FIKE başta insan olmak üzere tesislerinizin, varlıklarınızın ve çevrenin korunmasını sağlayan tam bir ürün programına sahiptir.

fike

PROINERT® Inert Gazlı Söndürme Sistemleri

FIKE PROINERT Gazlı sistemleri diğer tüm inert gazlı sistemlerin sağladığı hizmetlerini yeni dizayn özellikleri ile sunar. Sistemin kendine özel patentli vanası korunan odaya sürekli bir akış sağlayıp ufak çaplı ve düşük basınçlı borulama sistemi (ucuz maliyetli) ile zarar verici türbülans oluşumunu engeller.
Bu sistem için kullanılan havalandırma alanı çok daha küçüktür. Havalandırma sistemi kurulumu maliyetlerini yüzde 60’a kadar azaltır. PROINERT tüm marketteki diğer inert gazlı söndürme sistemlerine göre daha güvenli ve daha ekonomiktir.
PROINERT yangın söndürme sistemleri LPCB onaylı 200 bar ve 300 bar UL/FM onaylı 200 bar olarak sunulur.

FM-200® Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri

FIKE’ın yüksek verimli FM-200 Gazlı söndürme sistemi diğer yangın sistemlerinden farklı olarak gaz olarak boşalıp artık bırakmaz ve masraflı bir temizlik gerektirmez. FIKE tarafından tasarlanmış yangın koruma sistemi DuPont FM-200 gazı kullanır. Bu sistemin hızına ve verimliliğine güvenebilirsiniz.

fike-inert-gazli
fike_clean

ECARO-25® Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri

Su bazlı yangın söndürme sistemleri insanları ve yapıları korumak için üretilmiştir ancak iş yüksek değerli makineleri, bilgisayarları ve diğer elektrik ekipmanlarını korumaya geldiğinde yangın söndürmek için kullanılan su bu gibi malzemelere belki yangından bile fazla zarar verebilir. ECARO-25 yangın söndürme sistemi gaza harcanan maliyet miktarlarını indirgeyip, borulama ve montaj işlemlerinde kolaylık sağlayıp, çok yararlı ve maliyetine göre çok efektif bir yangın söndürme sistemi sunar.

MICROMIST® Su Sisi Söndürme sistemleri

FIKE MicroMist yangın söndürme sistemi dengelenmiş bir sis üretip çıkan yangını çok kısa sürede çok az bir su ile söndürmenizi sağlar. Su sisi sistemleri diğer sulu sprinkler sistemlerinden 100 kat daha az su tüketir ve çok daha etkili bir söndürme işlemi gerçekleştirir. Çevreye çok zararı bulunmayıp temizlemesi çok kolaydır.

English