Markalarımız – IMI-Pneumatex

imi_hydronic_pneumatex_rgb-colour

Basınçlandırma ve Su Kalitesi

IMI Hydronic Engineering, ister sabit hava yastıklı, ister kompresör ya da pompa kontrollü basınçlandırma olsun, müşterilerin birçok farklı taleplerine cevap verebilecek genişlikte yüksek kaliteli kombine ürünleri sunabilen tek firmadır. Bu çok fonksiyonlu cihazlar rakipsiz fiyat/performans oranı, güvenilirlik ve geleneksel kaliteleri ile uzun çalışma ömrü sunar.

Kompresörlü Basınçlandırma Sistemleri

Isıtmada 4 MW, Soğutmada 6 MW’a kadar uygulamalar için:

Compresso, ısıtma soğutma ve güneş enerjisi sistemleri için kompresörlü hassas basınçlandırma sistemidir. Özellikle tank boyutlarının mümkün olduğu kadar küçük olması istenen ve hassasiyet gerektiren uygulamalar için idealdir. Statico ve Transfero sistemleri arasındaki uygulama alanını kapsar.

Compresso Connect F

Compresso Connect F

Transfero TI

transfero_ti

Pompalı Basınçlandırma Sistemleri

10 MW’a kadar uygulamalar için pompalı basınçlandırma sistemleri

Transfero T, 10 MW’a kadar ısıtma soğutma ve güneş enerjisi sistemleri için pompalı hassas basınçlandırma sistemidir. Özellikle yüksek performans gereken, tank boyutlarının mümkün olduğu kadar küçük olması istenen ve hassasiyet gerektiren uygulamalar için idealdir. Orta performans aralığında da entegre hava tahliyesi ve su takviyesi üniteleri ile kombine edilerek ekonomik çözüm imkanı sunar.

Su Dolum Üniteleri

Basınç kontrol ve su takviye sistemi

EN 12828-4.7.4 tanımlamaları kapsamında basınçlandırma kontrol cihazıdır. Pleno, genleşme tanklarının en iyi koşulda çalışabilmeleri için gerekli olan su rezervinin her zaman mevcut durumda olmasını garanti eder. Eğer seviye minimum değerin altına düşerse, sisteme otomatik olarak su takviye edilir. “Fillsafe” özelliği ile su takviyesi elektronik olarak takip ve kontrol edilirken maksimum güvenlik sağlanmış olur.

Pleno

pleno

Zeparo ZI/ZE

zeparo

Hava ve Pislik Ayırıcılar

Endüstriyel ve genişletilmiş tip mikro kabarcık, pislik ve kombine pislik ayırıcılar.

Isıtma, soğutma ve güneş enerjisi sistemlerinde ilk hava almadan en küçük manyetit parçacıklarının atılmasına kadar tüm tesisat sorunları için komple ve güvenilir çözüm. Eşsiz “helistill” separator yapısı ile yüksek verimlilik. Zeparo Endüstriyel (ZI) ve Genişletilmiş (ZE) serileri büyük tesisatlar için tek amaçla geliştirilmiştir: tıkanan ve düzenli bakım gerektiren filtrelerin kullanılmasına gerek bırakmadan tesisattaki hava ve pislikleri uzaklaştırmak.

English