7/24 İletişim Desteği

E-Katalog

E-Posta

Arayın

Dezenfeksiyon Sistemleri

Ürün Çeşitleri

Klor Dozajlama Sistemi

Klor dozajlama sistemleri dezenfeksiyon amaçlı kullanılan en yaygın sistemlerden biridir. Klor dozajlama sistemi sahip olduğu kalıcı etkinin yanı sıra en ekonomik yöntemlerdendir. Klor dozajlama üniteleri sudaki nitrit, demir, mangan gibi oksitlenebilen maddeleri oksitlemek ve bakteri, virüs gibi kirlilikleri dezenfekte etmekte kullanılır.

On/Off Kontrollü Dozajlama Sistemleri

Bu sistemlerde dozajlama manuel olarak ayarlanmaktadır. Dozlanacak kimyasal miktarı, pompa üzerindeki strok değeri ile ayarlanmaktadır. Diğer dozaj pompalarında olduğu gibi bu pompalarla birçok değişik akışkan dozlanabilmektedir.

ORP Kontrollü Dozajlama Sistemleri

ORP kontrollü sistemleri, sudaki klor miktarını mV değerini ölçerek set edilen değere göre dozaj miktarını ayarlar.

Debi Kontrollü Dozajlama Sistemleri

Debi kontrollü dozaj pompalarında akan suyun miktarına göre dozlama imkanı sağlamaktadır. Dozaj pompasına bağlı sayaçla birlikte çalışmaktadır. Sayaç geçen akışkanı ölçerek pompaya sinyal (pulse) yollamakta pompa da buna bağlı istenilen kimyasalı dozlamaktadır.

Ozonlama Sistemi

Ozonlama Sistemleri içme sularının dezenfeksiyonu için kullanılan, ileri teknoloji sistemlerinden biridir. Klordan iki kat daha etkili bir gaz olan Ozon yüksek bir oksidasyon gücüne sahiptir. Ozonlama Sistemleri, suya O3 vererek özellikle bakteri, virüs ve küfleri öldürücü özelliği ve demir, kükürt, mangan ve hidrojen sülfatı okside edebilmesi nedeniyle sudaki biyolojik kirliliğin giderimini sağlayarak suyu temizlemek ve suya kristal bir berraklık vermek için kullanılabilmektedir. Ozonlama sistemleri en sağlıklı ve çevreye duyarlı sistem oldukları için dünya daki içme suyu fabrikalarının büyük çoğunluğunda ve gıda sektöründe suları dezenfekte etmekte, büyük akvaryum ve balık çiftliklerindeki suyu dezenfekte etmekte, atık suların temizlenmesinde ve toksik atıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. A.O. Smith uzman mühendislerinin çeşitli analizler neticesinde projelendirdiği Ozonlama Sistemleri, kullanılacak suyun gereksinimi ile orantılı olarak tasarlanır ve kullanıma sunulur

Sistem Özellikleri

 • Ozonlama sistemleri suda ya da havada kimyasal kalıntı bırakmaz.
 • Ozonlama sistemleri suya kimyasal bir koku ya da tat vermez.
 • Ozonlama sistemleri sudaki bütün zararlı mikroorganizmaları yok eder.
 • Ozonlama sistemleri demir ve manganı okside eder.
 • Ozonlama sistemleri çevre dostudur

Ultraviyole Su Dezenfeksiyon Sistemi

Ultraviyole cihazı, içinde bulunan UV lamba’nın yaydığı ultraviyole ışını ile sudaki bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmaların hücre yapılarını bozar ve onları etkisiz hale getirir.

Ultraviyole cihazı, paslanmaz çelik gövde, uv lamba kılıfı, uv lamba ile kontrol panosu olmak üzere dört bölümden oluşur. Su paslanmaz çelik gövdenin içine girer, burada uv ışınlarına maruz kalır ve filtreden steril olarak çıkar. Suda bulunan mikroorganizmaların, Ultraviole dezenfeksiyon sistemi ile 254 nm dalga boyundaki mor ötesi ışınlara maruz bırakılarak DNA ve/veya RNA yapılarının bozularak zararsız hale getirilmesi işlemine mikrobiyolojik arıtım denir. Ultraviole, suda bulunabilen patojen ve pirojen bakterileri, virüsleri, mantarları ve diğer mikroorganizmaları %99,999 oranında yok eden etkili bir dezenfeksiyon yöntemidir.

Bu yöntemde ısı ve kimyasal madde kullanılmadığından, dezenfeksiyon sonunda, suyun tadında ve bileşimde herhangi bir değişiklik meydan gelmez. UV ışınlarının etki gücünün tam olması için, suyun hassas bir Filtrasyon işlemine tabi tutulması, uygulamanın depo sonrası ve son kullanımdan önce olması, uygun debi kapasitesine sahip bir UV sisteminin seçilmesi gerekmektedir.

İletişim

İletişimde Kalın


  ATLAS TEKNİK TESİSAT MALZEMELERİ TAAHHÜT SANAYİ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

  Ferhatpaşa Mahallesi 17.Sokak No:104 34888 Ataşehir/İstanbul

  +90 (216) 651 5137

  info@atlasteknik.com

  Copyright © Atlas Teknik 2023