7/24 İletişim Desteği

E-Katalog

E-Posta

Arayın

INKA FIXING

1986 yılında Haluk Arıcan tarafından Metal işleme sektöründe diğer firmalardan farklı bir vizyonla kurulan INKA, kısa bir süre sonra yapı sektörünün gereksinimi olan bağlantı elemanları üretimine başladı.

1995 yılında Avrupa’ya ihracata başladıktan sonra ISO 9001 belgesini alan INKA, daha sonra da FM, UL, MPA, ISO 14001, OHSAS 18001, GOST ve TSEK belgelerini alarak sektörün önemli bir oyuncusu haline geldi.

2004 yılında ise tüm altyapısını ERP sistemi ile güçlendirerek süreçleri ortak veri tabanında sürdürebilir ve izlenebilir hale getirdi. Böylece pazardaki rekabetçi gücünü arttırdı.

2009 yılında egsoz kelepçesi üretimine başlayarak “otomotiv sektörüne” tier 3 tedarikçisi olarak girdi. Halen devam eden egsoz kelepçesinin yanında yine otomotiv sektörü için; 3016 kelepçe, profil kelepçe, bant kelepçe, V bant kelepçe gibi ürünlerin üretimlerini de yaparak otomotiv sektörü için ürün gamını genişletti.

Bugün, INKA sektörün kalite temsilcisi olarak; ürünlerinin %70’ini AVRUPA pazarlarına ihraç etmektedir. İhracatının %80’ini batı Avrupa ülkelerine, geri kalan %20’sini de Orta Doğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Balkanlar ve Kuzey Afrika ülkelerine yapmaktadır.

%35’lik kadın istihdam oranı ile de Türkiye’de Metal İşleme Sektörü’nde bir ilki başarmış olan İNKA, gerek çevreye olan duyarlılığı gerek ise sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem ile farklılık yaratmaktadır.

Hizmet vermekte olduğu global pazarın ihtiyaçlarına göre kendini sürekli yenileyen İNKA, ürün çeşitliliği arttırıp daha geniş coğrafyalara yayılmaktadır. Kurulduğu günden beri bu büyüme çabasını çalışan bağlılığından ve kalite standartlarından ödün vermeksizin, özenle ve başarıyla devam ettirmektedir.

İletişim

İletişimde Kalın


    ATLAS TEKNİK TESİSAT MALZEMELERİ TAAHHÜT SANAYİ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

    Ferhatpaşa Mahallesi 17.Sokak No:104 34888 Ataşehir/İstanbul

    +90 (216) 651 5137

    info@atlasteknik.com

    Copyright © Atlas Teknik 2023