7/24 İletişim Desteği

E-Katalog

E-Posta

Arayın

HFC-227ea / FM200®️ Gazlı Söndürme Sistemleri

Ürün Çeşitleri

VSN 200 yangın söndürme sistemleri HFC-227ea / FM-200® kullanarak yangınlarla mücadele eder. Bu yangın söndürme maddesi özellikle elektronik ve elektrikli donanımların bulunduğu alanların koruması için uygundur. Özellikle küçük ve orta ölçekli mekanlar için ekonomik bir yangından korunma çözümü sunar. HFC-227ea / FM-200® yangın söndürme maddesi yangının ısısını düşürür ve böylece yanma tepkimesini durdurur.

HFC-227ea aşındırıcı veya elektrik iletkenliğine sahip değildir, kalıntı bırakmaz ve havalandırma aracılığıyla ilgili alandan kolay bir şekilde çıkarılabilir. Ticari adıyla DupontTM ‘dan FM-200® olarak da bilinir.

HFC-227ea Kataloğumuzu Buradan İndirebilirsiniz.

E-Katalog

Yangın söndürme maddesi bir sıvı olarak depolanır ve sadece yangın söndürme nozullarından çıktığında gaza dönüşür. Bu nedenle bir kural olarak gizli yangın kaynaklarını bile derhal söndürür. Açığa çıkma evresindeki bir yangının hızlı bir şekilde söndürülmesi yangın hasarını minimuma indirir ve uzun arıza sürelerinin veya iş kesintilerinin önüne geçer.

VSN 200 yangın söndürme sistemleri, tek bir alanı korumak için tek bölgeli bir sistem ya da iki veya daha fazla alanı korumak için çok bölgeli bir sistem formunda kullanım için tasarlanabilmektedir.

Tek Bölgeli Sistemler

VSN 200 yangın söndürme nozullarına sahip bir boru tesisatı sistemi korunan alana takılırken boru tesisatının boyutu, yangın söndürme nozullarının sayısı ve düzeni, ilgili risk ve özel yerel koşullar tarafından belirlenir. Daha küçük odaları korumak için tek bir silindir genellikle yeterlidir. Çoklu silindir sistemleri, daha büyük odaları korumak için kullanılır.

Çok Bölgeli Sistemler

Çok bölgeli sistemler, tüm odaları korumak için ortak bir yangın söndürme silindir grubu kullanmaları haricinde tek bölgeli sistemlere oldukça benzerler. Bir yangın durumunda yangın algılama ve söndürme kontrol paneli, özel seçici vanaları kontrol eder. Bu vanalar, yangın söndürme maddesini sadece yangından etkilenen yangın söndürme alanlarında serbest bırakır. Yeterli miktarda yangın söndürme maddesi her zaman korunan en büyük alana göre hesaplanır. Eğer yangından daha küçük bir alan etkileniyorsa bu alandaki yangını söndürmek için sadece yeterli miktarda yangın söndürme maddesi kullanılır.

İletişim

İletişimde Kalın


    ATLAS TEKNİK TESİSAT MALZEMELERİ TAAHHÜT SANAYİ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

    Ferhatpaşa Mahallesi 17.Sokak No:104 34888 Ataşehir/İstanbul

    +90 (216) 651 5137

    info@atlasteknik.com

    Copyright © Atlas Teknik 2023